Piyetra Günlük
Ümit Erdim-Araç giydirme

Ümit Erdim-Araç giydirme

Özge Çoker
Özge Çoker
Grafik Tasarım / 24 Haziran 2016

Piyetra ekibi olarak bu sefer karşınıza bizim için de ilk olan bir işle çıkıyoruz.

Profesyonel olarak rally yarışlarına katılan,bu alanda çalışmalar yapan,bizim ise kendisini televizyon dünyasından tanıdığımız oyuncu Ümit Erdim kapımızı çaldı.

“Marmaris Rally Turkey” etkinliğinde yarışacağı aracı için bizden tasarım ve uygulama isteyen Ümit’in bu isteği bizi çok heyecanlandırdı.

Bu alandaki bir projede ilk kez çalışacak olmanın verdiği keyifle hemen işe koyulduk. İlk önce araç giydirme örneklerini inceledik, Ümit’in fikirlerini ve aracın üzerinde görmek istediklerini dinledik. Tüm bu beyin fırtınasının ardından artık iş, illüstrasyon çizimleri konusunda başarısına güvenimizin tam olduğu arabalara ilgisini bildiğimiz Gülseren'in ellerine kaldı. 

Konsept olarak; Pop Art’tan başkası düşünülemezdi. Gülseren; gerçek formları renkli, dikkat çekici bir dille anlatabilmek için sarı zemin üzerine çalışmaları işlemeye başladı. Ümit Erdim ve Co-pilotu Şener Güray'ı karikatürize hale getirerek karakterlerinin fiziksel yapısı oluşturdu. Ümit’in kendisine ait anlamları olan kelime ve sözlerinin de tasarıma yerleştirilmesi ile çalışma büyük ölçüde tamamlanmış oldu.

Tasarımın basılmasının ardından uygulamanın da tamamlanması ile üzerinde Ümit Erdim’e ait hikayelerin bulunduğu bir araba ortaya çıktı.

Keyifle sonlandırdığımız bir işi geride bırakıp keyif kahvemizi yudumlarken, Ümit ise pistlerin tozunu attırmaya gitti.

Ümit Erdim-Araç giydirme Ümit Erdim-Araç giydirme Ümit Erdim-Araç giydirme
Ümit Erdim-Araç giydirme Ümit Erdim-Araç giydirme
Ümit Erdim-Araç giydirme Ümit Erdim-Araç giydirme

Kategoriler

Yazarlar

Güncel Yazılar

Takipte Kalın

"Ümit Erdim-Araç giydirme" başlıklı yazımızı beğendiniz mi? O zaman yeni yazılarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın, sizi haberdar edelim