Piyetra Günlük
Tasarım Yarışması

Tasarım Yarışması

Büşra Güldibi
Büşra Güldibi
Aktiviteler / 03 Şubat 2017

‘‘Evet evet yarışmaymış. Hem de defter kapağı tasarımı ile ilgili diyor. Dur bir tıklayayım...’’ dedim ve kendimi tasarım yaparken buldum. 

Yeni tasarımları, bu alandaki gelişmeleri takip etmek biz tasarımcıların en önemli özelliklerinden biri olunca, yarışmaları ve etkinlikleri kovalamak kaçınılmaz oluyor. Bu yarışmanın konusu az önce dediğim gibi Le Color firmasının düzenlediği defter kapağı tasarımıydı. 

Günümüzde defter kapakları sadece görselden oluşmanın yerini, toplumsal mesaj vermek, gülümsetmek gibi konuları amaç edinerek tasarımlarla buluşturuyor. Durum böyle olunca ben de sevgi, barış ve hedefe ilerlemeyi konu edinen 3 tasarımımla yarışmaya katıldım. 

Illustrator ve Photoshop kullanarak yaptığım, amerikan ciltli defter kategorisine uyarladığım bu tasarımlardan biri seçilerek sergilenmeye hak kazandı!

Yarışma sahiplerinin ve birçok şehirden gelen tasarımcıların olduğu bu etkinlikte sergilenen 25 işin arasına girmiş olmak beni oldukça mutlu etti. Tasarım yolunda emek sarf eden genç fikirlerin arasında olmak, benden güzel dileklerini ve desteklerini eksik etmeyen Piyetra ve benim için bu yarışma oldukça güzel bir deneyimdi. 

Bir sonraki yarışmada görüşmek üzere!

Tasarım Yarışması

Kategoriler

Yazarlar

Güncel Yazılar

Takipte Kalın

"Tasarım Yarışması" başlıklı yazımızı beğendiniz mi? O zaman yeni yazılarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın, sizi haberdar edelim