Piyetra Günlük
İlk Adım Derneği

İlk Adım Derneği

Özge Çoker
Özge Çoker
Grafik Tasarım / 12 Temmuz 2016

Sosyal sorumluluk projeleri, çocuk projeleri, eğitim projeleri, toplumsal projeler, denince aklınıza neler geliyor?

Sizler bu başlıklar üzerine düşünürken; biz birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz kenarından köşesinden ufakta olsun katkı sunabildiğimiz İlk Adım Derneği ile ilgili çalışmalarımızdan bahsedelim istiyoruz. 

İlk Adım Derneği bir grup Kocaeli Üniversite öğrencisi tarafından sosyal sorumluluk bilinciyle insanlara yardımcı olmak, hayallerine destek olmak amacıyla kurulan bir dernektir. 

Genç bir ekip olmamız dolayısıyla üniversitede okuyan ekip arkadaşımız Tezcan sayesinde bu önemli dernek ile yollarımız kesişti. 

Başlangıçta öğrenci grubu olarak çalışmalarını sürdüren ekip, projelerinin gelişmesi ile "İlk Adım Derneği” ismini alarak çalışmalarını devam ettirmekte. Dernek olmanın bir düzen demek olduğunu bilen üyeler bu noktada bizimle buluştu; ve İlk Adım Derneği’nin kurumsal kimlik çalışmalarını yapmamız için bizden destek istediler. Bu talep karşısında ekip olarak mutlu olduk; böylesine güzel projelere imza atan dernek ile çalışmak  bizim için çok değerliydi. Zaman kaybetmeden hemen çalışmaya koyulduk. İlk işimiz derneğe uygun,vizyonunu yansıtan bir logo tasarlamak oldu.

İnsanlarımız için yeni umutlar,yeni hayaller,yeni fırsatlar yaratmak isteyen bu derneğimizin logosunda; umut, mutluluk, huzur ve gençliğin rengi olan yeşil kullanmak istedik. Çocuklar için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan bu genç arkadaşlarımızın logosunda çocuk vurgusu olmazsa olmazlarımızın arasındaydı. Tasarım ekibimiz kendilerine olan güveni boşa çıkartmadılar ve başarılı bir işe imza attılar. İnsana huzur veren,umut aşılayan bir logo ortaya çıkarken, sosyal medyada kullanılacak görsel tasarımları da hazırladık.

Ayrı bir heyecan ve mutlulukla sürdüğümüz bu projede, elini taşın altına koymaktan çekinmeyen, çocuklarımız için çabalayan bu genç arkadaşlara yardımcı olmaktan ekip olarak onur duyduk. 

Genç arkadaşlarımızın başarıyla yürüttüğü İlk Adım Derneğinden sizlere kısaca bahsedelim;

"Benim Küçük Kardeşim” projesiyle çalışmalarını başlatan ekip, ilk etapta çocuklar için kitap toplayarak okul ziyaretleri gerçekleştirmişler. Bu projenin sonunda başarılı sonuçlar alan ekip, bir dernek altında toplanma kararı alarak “İlk Adım Derneği” ni hayata geçirmişler. 

Bir çok projeye sahip olan bu gençler,bir yandan çocukları eğlendirirken,bir yandan da çocuklar adına faydalı adımlar atılsın diye, projelerini etkinlikler düzenleyerek gerçekleştirmek istiyorlar.Uzun vadeli planlarının arasında ise derneği bir vakıfa dönüştürmek ve bir proje merkezi oluşturarak daha iyi işlere imza atabilmek var.  Yoluna emin adımlarla ilerleyen İlk Adım Derneği çevreden aldıkları olumlu tepkilerin yanı sıra sponsorlar bulmaya bile başladılar. 

Piyetra ailesi olarak her zaman yanlarında olacağımız bu derneğimize ilerledikleri yolda başarılar diliyoruz.

İlk Adım Derneği
İlk Adım Derneği
İlk Adım Derneği

Kategoriler

Yazarlar

Güncel Yazılar

Takipte Kalın

"İlk Adım Derneği" başlıklı yazımızı beğendiniz mi? O zaman yeni yazılarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın, sizi haberdar edelim