Piyetra Günlük
Hashtag nedir,Ne işe yarar ve Nasıl kullanılmaz?

Hashtag nedir,Ne işe yarar ve Nasıl kullanılmaz?

Özge Çoker
Özge Çoker
Sosyal Medya / 09 Mart 2017

Hashtag, Twitter üzerindeki tüm tweetleri kategorilere ayırmak ve Twitter arama sistemi üzerinden kolay bulunmasını sağlamak amacı ile geliştirilmiş bir sistemdir. Hashtag, Twitter ile başlayıp sonrasında diğer sosyal mecralar ile devam eden, sosyal medyanın en önemli terimlerinden biridir. (tanımlama)

Popülaritesini her geçen gün arttıran hashtag artık diziler, haber ve show programlarında sıkça karşımıza çıkıyor. Hatta son yıllarda dünyada ve ülkemizde meydana gelen olaylarda etkisini büyük oranda görüyoruz.

İnsanların toplu bir şekilde aynı başlık altında düşüncelerini ve sorularını anlık olarak paylaşma imkanı sağladığı için, kullanımı gün geçtikçe daha da artıyor.

Ancak her şeyde olduğu gibi hashtag de doğru kullanıldığı zaman güzel. Aksi takdirde çöp!!

  Bu gözler neler gördü neler... cool

#kocişime #geçen #gün #söz #verdiğim #karnıyarıkyemeğini #pişirdim

#kankimle #tatilbaşlasın #mutluysakdemekki

#dünyanınentatlısevgilisibanaçiçekalmış

#evlilik #aşkı #öldürür #sorusuna #milyon #kere #cevabımsın

#yine #mi #guzeliz #yine #mi #cicek

#ali40günlük
#aliilehayat
#alitatilde
#aliilegezmeler
#aligüldü

#kizlarla #guzel #bir #gece #kıskananlar #çatlasın #kahveqeyfi

şeklinde akıl sağlığına zararlı hashtag çılgınlığına biri dur demeli!! 

Herkes hashtag'i bilmeli, hashtag doğuştan gelir, hashtag'i senden öğrenecek değiliz, hepimiz hashtag'iz seslerini duyar gibiyim.. Ama arkadaşlar bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Rica ediyorum; yaşadığımız yüzyıla sahip çıkalım ve okuyalım- öğrenelim. 

Bu konuya –biraz- takıldığımı itiraf ediyorum. angeldevil

Evet ne diyorduk;

Hashtag nasıl kullanılır?

Hashtag, “#” diyez işaretinin yanına duyulmasını istediğimiz kelimenin yazılması ya da kelime öbeklerinin başına diyez işareti “#” eklenerek oluşturulmasıdır. (nokta)

Sevdiğimiz ya da ilgimizi çeken bir konuyu duyurmak istediğimizde ya da instagram’da paylaştığımız bir fotoğrafın beğeni sayısının yalnızca kendi arkadaş listemizle sınırlı kalmasını istemediğimiz durumlarda hashtag kullanımı imdadımıza yetişiyor.

Hashtag kullanımları için önceden araştırma yapabilirsiniz. Böylece düşündüğünüz hashtag’in daha önce nerede ve hangi konuda kullanıldığını görebilirsiniz.

Kurumsal hesaplarda da hashtag kullanımı her zaman avantajlı olacaktır. Sosyal medyada vermek istediğiniz mesajınızı hashtag kullanımı ile direkt hedef kitlenize ulaştırabilir; markanız ya da ürününüz için açtığınız hashtagleri inceleyerek ürününüz, markanız hakkında insanların neler düşündüğünü öğrenebilirsiniz. 

Neden Hashtag kullanmalıyım?

Kabul edelim, hashtag’ler bugün sosyal medya iletişiminin ve dijital pazarlamanın önemli bir parçası haline geldi. Sosyal medya kullanıcılarının %71'i bugün hashtag kullanıyor. Araştırmalara göre, hashtag kullanıcılarının %43’ü faydalı olduğunu paylaşırken, %34’ü de ilgilendikleri konuları, markaları ve şirketleri takip etmek için kullanıyor.

Hashtag nedir, nasıl kullanılır, neden kullanılır, nasıl kullanılmaz sorularına naçizane cevaplar aradık.

Son olarak; hashtag kurallarına uyalım uymayanları uyaralım yes

 

Kategoriler

Yazarlar

Güncel Yazılar

Takipte Kalın

"Hashtag nedir,Ne işe yarar ve Nasıl kullanılmaz?" başlıklı yazımızı beğendiniz mi? O zaman yeni yazılarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın, sizi haberdar edelim