Piyetra Günlük
Facebook Piksel Nedir, Nasıl Çalışır?

Facebook Piksel Nedir, Nasıl Çalışır?

Halime Aras
Halime Aras
Sosyal Medya / 03 Kasım 2017

Facebook Piksel Nedir, Nasıl Çalışır?

Facebook trafiğini arttırmak, Marka bilincini yükseltmek , müşteri memnuniyetini sağlamak  ve web işletme için potansiyel müşteriler yaratmak için kullanılabilecek bir reklam tipi olan Facebook reklamla kampanyalarını yakından incelediğimiz yazımıza hoşgeldiniz.

Yaygın olarak kullanılan ve verimli bir dijital pazarlama yöntemi olan Facebook reklam kampanyaları doğru hedeflemeler yapılması durumunda size önemli geri dönüşler sağlar.

Peki Bu Durum Nasıl Oluşur ?

Öncelikli hedefiniz Facebook Reklam stratejisi planlama olmalıdır.

Kampanya hedeflerini,  hedef kitleyi,reklam tiplerinin belirlenmesi ve bütçeyi belirleyerek işe başlamalısınız. Reklam metinlerini ve görsellerini de hazırladığınız taktirde artık önünüzde  bunu pazarlayıp satmak kalacaktir.

Kampanya hazırlığında  temel hedef kitlenizi oluşturmaya başladığınız da  Facebook Piksel’in kurulumunu sağlamalısınız.

Facebook Piksel Nedir?

Facebook Piksel kampanyanızı standart reklam çıkma olayından çok daha ileriye taşıyan ve avantajlar sağlayan ücretsiz Facebook uygulamasıdır.

Örneğin: Bir alışveriş sitesinde baktığınız ayakkabının Facebook’ta karşınıza “beni al “ der gibi çıkması veya bir ay önce bir ürün yada hizmet için arama yapmışken aynı ürün- hizmetin bir ay sonrasında yine önünüze düşmesi Facebook Piksel’in işidir.  

Facebook Piksel Nasıl Çalışır?

Web sitenize giren ziyaretçilerden Facebook sizin adınıza özel hedef kitle ve izleme kodu oluşturur. Kodu internet sitenizin etiketleri arasına ekleyerek piksel kurulumunu başlatırsınız. Kodu eklediğiniz tarihten itibaren artık sitenizin tüm ziyaretçileri için veya istediğiniz bazı özel sayfaları için özel hedef kitle oluşturur.  

Bütün bu kurulum ve reklam işini gerçekleştirdikten sonra CPC, CTR analizini  reklam değerlendirmesi içerisinde performans takibinde sonuçlandırabilir ve istatistiklere ulaşabilirsiniz.

Ve son cümleler:

Dijital dünya asla tekrarı sevmez. Kendinizi güncelleyip yola devam edin.

Kolaylıklar wink

Kategoriler

Yazarlar

Güncel Yazılar

Takipte Kalın

"Facebook Piksel Nedir, Nasıl Çalışır? " başlıklı yazımızı beğendiniz mi? O zaman yeni yazılarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın, sizi haberdar edelim