Piyetra Ekibi

Emin Ayverdi

Kurucu / Ajans Başkanı

Kuzeni ile Piyetra’ yı kuran Emin jet hızıyla ticarete atıldı. Aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümü mezunu olan Emin’i bazen hesap kitap işleri ile kafayı yemiş durumda bulabilirsiniz. Bazen de elinde bir fotoğraf veya video kamerası ile onu çekimde görebiliyoruz. Size selam vermiyor veya sorunuzu cevaplamıyorsa panik yapmayın, bir şey düşünüyordur...


 • Piyetra 101

  “Her şey biter, bu dünyanın derdi bitmez” diyen Emin, gene efkarlanıp ofisten çıktı.

 • Piyetra 101

  Doğalgaz faturasını her ay merakla bekleyen Emin, rakamı görünce nokta nokta nokta.


Tuğçe Özdemir

Kurucu / Kreatif Direktör

Piyetra’ yı kurmadan önce uzun süre farklı firmalarda çalıştı. Basılı ve dijital yayınlar konusunda kendini durmadan geliştirdi. Gezmeyi çok seven Tuğçe “imkanım olsa uçakta yaşarım, durmadan keşfederim” diyor. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünü dereceyle bitirdi. Tipografinin kalbindeki yeri ise bambaşka..


 • Piyetra 101

  Tuğçe’nin evinde tipografik bardak altlığından, tipografik tv ünitesine 1000’lerce farklı obsesif ürüne sahip olduğu doğrudur.

 • Piyetra 101

  Tuğçe 35’i bittiğinde buzdolabının yarısı, 45’i bittiğinde ise tamamının gezdiği yerlerin magnetlerinden görünmemesini istiyor.


Özge Çoker

Halkla İlişkiler / Fotoğraf

Bir insan 2 üniversite bitirince ünvanı da iki tane olabiliyor. Özge önce hakla ilişkiler bitirdi, birde üzerine 4 sene Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünü devirdi. Böyle olunca joker ekip arkadaşı ünvanını sonuna kadar haketti.

Özge'nin Tüm Yazıları
 • Piyetra 101

  Özge günde kırk kereden fazla “oğlum” kelimesini anlamlı ve verimli bir şekilde kullanabilir.

 • Piyetra 101

  Ohio: Ohio ya da Ohayo, ABD’nin eyaletlerinden birisidir. Iroquois Kızılderili dilinde geniş ve güzel nehirdir. Özge’nin hayali Ohio eyaletine kapıdan uğrayıp “Ohiooo” selamı verip ülkesine dönmektir.


Gülseren Özdemir

Grafik Tasarımcı

“Şuraya küçük bir çizim yapalım” diyen Gülseren Ross illüstrasyon çizimleri ile Piyetra’yı far görmüş tavşan kadar etkileyen en havalı isimlerden biridir. Mustang arabalara bayılan, Taşikardi’nin sınırında yaşayan Gülseren Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik mezunu. “Pollyanna da kimmiş efendim” diyecek kadar kuzu bir tasarımcıdır. Eğer iyi bir çocuk olursanız siz de Gülseren’i görebilirsiniz.


 • Piyetra 101

  Gülseren’in normalde çok panik biri olup işlerini kuzu kuzu yaptığı doğrudur.

 • Piyetra 101

  Arabalar üzerinde tez yazabilecek kadar meraklı ve araştırmacı olan Gülseren, şu an sadece araba koleksiyonuyla yetinmektedir.


Necip Güveniş

3D / Post Prodüksiyon

Grafik tasarımdan 3Dye, post prodüksiyondan video çekimine bazende su damlatan musluğun tamirine kadar el atan Necip, önce Beykent Üniversitesi sonra Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nü bitirdi. Bisiklete bağımlı bir hayatı olsada ara sıra ayaklarının yere bastığı doğrudur. Biri bu çocuğu sustursun... ‘Aaa’ pardon durdursun..


 • Piyetra 101

  İstanbul trafiğine girdiğinde hücum marşı çalarmışçasına kornaya basar.

 • Piyetra 101

  Kadın erkek ayrımı hiç yapmaz sağolsun. Herkese “Abi” der.


Tezcan Utku Kalaycı

Fotoğraf Asistanı

İster fotoğraf çekimi, ister video prodüksiyon olsun, Tezcan Stüdyo Pi ve Piyetra’nın vazgeçilmez takım üyesidir. İşin kötüsü kendisi de bunu çok iyi bilir. Tez”canı” ile 5 malzemeden 1’ini kesin unutsa da, zor anları o kurtarır. Bir de bunun üstüne üniversite işletme okumuyor mu? Vay arkadaş...

Tezcan'ın Tüm Yazıları
 • Piyetra 101

  Filimetre, richter ölçeğine göre 8,3 şiddetinde bir hava yaratıp,200 desibele kadar çıkan bir ses..Bütün bunların yanında sürat sekmesi, rötar kapağı olmazsa olmazları.

 • Piyetra 101

  Tezcan leb demeden leblebiyi anladığını düşünür. Sonuç bazen iyi bazen kötü sonuçlanır.